Zamienniki leków

Zamienniki leków, leki zastępcze.

Niejednokrotnie zdarza się, że przypisany przez lekarza lek jest droższy niż jego odpowiednik. W niektórych przypadkach różnice cenowe mogą sięgać kilkudziesięciu złotych. Udając się do apteki musimy wiedzieć, że mamy możliwość zakupu leku tańszego niż ten, który jest na recepcie.

Jak szukać zamienniki leków?

leki.jpgNajprostszą i najpewniejsza metodą jest uzyskanie informacji u farmaceuty. Aptekarz nie może odmówić informacji na temat leku zastępczego oraz jego sprzedaży.
Bardzo często poradę możemy uzyskać kontaktując się z apteką internetową.
Drugą metodą jest odwiedzenie internetowych baz leków. Wyszukujemy interesujący nas lek, sprawdzamy jego nazwę międzynarodową i wśród tej grupy wyszukujemy produkt o najbardziej zbliżonych parametrach. Różnice dotyczyć mogą postaci występowania leku, ilości dawek, a także działania lub zastosowania.
Często apteki internetowe mają zamieszczone na swoich stronach bazy leków, w których możemy odszukać interesujące nas informacje, a także gotowe zestawienia – odpowiedniki leków.

Pamietaj! Jeśli nie masz wystarczającej wiedzy nie decyduj sam o doborze leków.

Przydatne informacje
Ustawa o cenach leków refundowanych i ich zamiennikach treść ustawy.

2 thoughts to “Zamienniki leków”

  1. Zamiennie można stosować na przykład Areplex lub Zyllt, ale pod pewnymi warunkami. Leki te mają różne interakcje z przyjmowanymi dodatkowo lekami. Najpewniejszym źródłem informacji będzie dla Ciebie lekarz lub farmaceuta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.